Kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Staré Boleslavi
Hlavní oltář:
Hlavní oltář byl vyhotoven ze dřeva a kamene podle návrhu F. M. Kaňky a je zdoben bohatou řezbářskou výzdobou z dílny M. B. Brauna. Oltář je datován mezi lety 1717-1723. Tabernákl pochází od mramoráře D. Rappy z let 1720-1722. Tumbu z roku 1764 vytvořil Jan Dominik Packeney, syn slavného pražského zlatníka. Vysoce zvednuté sloupy s hladkým dříkem rámují horní, menší okno. Sloupová architektura oltáře zobrazuje výjev Nanebevzetí Panny Marie a sochami andělů, sv. Václava, sv. Ludmily (bílé štafírované, zlacené dřevo, 220 cm), sv. Kosmy a Damiána. Nad nimi je Bůh otec s Kristem v oblacích. Na vrcholu nástavce je mohutná koruna, přidržovaná ze stran anděly. Na oltáři je také umístěn gotický, měděný, zlacený reliéf Madony staroboleslavské, tzv. Paladium země české. Je z počátku 16. století a bývá vystaveno v mramorovém výklenku. Po stranách oltáře se nalézají dva stříbrné, tepané relikviáře z doby kolem roku 1770 od zlatníka J. Ebnera.
Svatostánek s architekturou
Architekturu svatostánku tvoří dominantní vydutá dvířka s horním obloukem. Nad obloukem jsou hluboce modelované C voluty s římsou. Na bocích pak svislé sloupky zakončené dole volutou. Na vrchu sloupků se vznášejí dva andělé nesoucí tříramenné svícny. Dvířka jsou zdobena stříbrným křížem s korpusem Krista, ve vrcholu dvířek jsou osazeny aplikace s rostlinnými motivy. Po stranách kříže byli pravděpodobně dvě figury, Panna Marie a sv. Jan Evangelista. Architektura samotného svatostánku je na plášti zdobena stříbrnými aplikacemi hroznů, klasů a rokajových listů. Plechování je osazeno na dřevěný korpus svatostánku.
Ramínková svítidla světlonošů .
Litá ciselovaná ramínka povrchově stříbřená, elektrifikovaná na 220 V. Ramínka jsou dodatečně osazena na hrot původního svícnu světlonoše.
Dřevěná skřínka na uložení Palladia :
Dřevěná skřínka na profilovaném zlaceném soklu s prosklenými dvířky. Dvířka mají zlacený ciselovaný profilovaný obklad rámu. Kolem skřínky je osazen paprskovitý plán. Vnitřek skřínky je vyložen vínovou brokátovou látkou. Na profilovaném obkladu jsou osazeny stříbrné aplikace a skleněné kameny různých barev a velikostí v počtu 167 kusy. Z toho chybí 11 ks kamenů. Na paprskovitém plánu jsou po obvodě osazeny skleněné kameny (47ks) střídající se s dodatečně osazenými 6 V žárovkami v počtu 26 ks. V paprscích jsou místy volné dírky a v některých jsou osazené kytičky a kameny.
Reliéf Palladium s rámečkem:
Bronzový reliéf madony s Ježíškem vsazený ve zdobeném rámu s červenými kameny na modrém pozadí. Modré pozadí je osázeno bílými kameny, koruny jsou osázeny umělými perlami a kameny bílé, zelené a červené barvy.
Koruna nad schránkou Palladia :
Pasířsky zhotovená koruna se skládá z čelenky a paprskovitě zbíhajícími se pásky do vrcholu koruny. Ve vrcholu je posazené jablko s křížkem. Čepec koruny tvoří tvarovaný mosazný stříbřený plech s rýhovaným rastrem tvaru bobrovek. Připevnění na oltář je pomocí železného závěsu. Zdobení je provedeno v obrysech naloženým hranolkem, signami a 24 ks imitacemi kamenů. Do koruny jsou dodatečně osazeny led diody v počtu 42ks.
Gloriola oltáře – Mariánský monogram :
Pasířsky zhotovená zdobně profilovaná gloriola s monogramem Marie, povrchově zlacená.
Relikviáře:
Dva kusy relikviářů shodného provedení – dřevěný korpus, zadní strana opatřena Fe kováním a podpůrnou konstrukcí. Přední pohledová strana – bohatě tepaný a ciselovaný stříbrný reliéf, povrchová úprava kombinace stříbra a zlacení v ohni.